Top

Misyon

Sadece şehri değil geleceği de inşa ediyoruz!

1980 yılında S.Temel Taşkın tarafından kurulan Taşyapı İnşaat, kurulduğu günden bu yana inşaat sektöründeki faaliyetleri kapsamında, anahtar teslim projeler, konut, hastane, okul, iş merkezi, sosyal ve sportif tesisler, endüstriyel tesisler ve restorasyon projeleri gerçekleştirmektedir. 1996 yılında Karadeniz’e kazandırdığı Hotel Taşkın ile turizm sektöründe de var olan Taşyapı, kalite, güvenilirlik, dürüstlük ve müşterilerine hizmet değerleri rehberliğinde başarıda sürekliliği yakalamakta; bunu sürdürmekte ve tüm sosyal paydaşlarına bu coşkuyu yaşatmaktadır.

İstanbul’la özdeş bir kurum

Taşyapı İnşaat, bulunduğu ve katma değer kazandırdığı şehirle bütünleşmiş, İstanbul’un bir parçası olma bilincinde, sürekli üretmenin peşinde koşan, sonuç odaklı çalışma prensibiyle hareket eden, sektörünün önde gelen ve saygın kurumlarından biridir.

İstanbul’un giderek büyüyen ve ihtiyaçları artan bir şehir olması ile birlikte, İstanbul ile ilgili projelerine hız kazandıran Taşyapı İnşaat, 2000’li yıllarla birlikte İstanbul’un alt yapı ve üst yapı ihtiyaçları için aranan bir kurum haline gelmiştir. Özellikle 1999 depremi sonrasında, itfaiye binalarının depreme dayanıklı hale getirilmesi projesini başarıyla gerçekleştirmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geniş kapsamlı ve kompleks projelerde Taşyapı ismini tercih etme sebebi, bu ismin arkasında güven ve tecrübenin olmasıdır.

Kültürel ve sosyal yaşama maksimum destek

Taşyapı’yı uluslar arası ölçekli firma yapan en önemli özelliği, çevre bilincinin yüksek ve toplumsal değerlere saygılı olması ve bu vizyonunu evrensel ilkelerle besleyebilmesidir. Kurumsal sosyal sorumluluğunun bilincinde olan Taşyapı, şehrin ve yakın coğrafyasının kültürel ve sosyal dinamiklerle donatılması için çalışmaktadır.

Okullar, amatör ve profesyonel futbol sahaları, belediye kültür binaları, tiyatro binalarının inşa edilmesi ve mevcut yapıların restore edilip yenilenmesi gibi birçok projeye imza atmış olan Taşyapı, son olarak Fatih Belediyesi Hizmet Binası ve Şehir Tiyatrosu’nu tamamlayarak şehrin dokusuna bir kültür abidesi yapmasını bilmiştir. Bir kültürel sorumluluk olarak Bulgaristan’daki Cuma Camii’nin restorasyonunu tamamlamak üzere olan şirket, İstanbul’da ise İSKİ’nin saygın bir müteahhidi olarak su hazneleri ve su şebekelerini yapmakta ve onarmakta, içme suyunu yüz binlerce eve ve iş yerine ulaştırmaktadır.

Odaklandığı her iş ve projeyi başarıyla ve zamanında tamamlayan Taşyapı, tüm dinamikleri, 40 yılda oluşturduğu iş gelenekleri, sağlam teknolojik ve insan kaynağı yapısı, rekabet gücü ve herkesçe kabul görmüş kurumsal değerleri ile dün olduğu gibi, bugün de adından sıkça söz ettirecek ve başta özdeş olduğu İstanbul’a ve tüm yaşam alanlarına katma değer sağlamaya devam edecektir.